Yerlikaya’dan Santa Maria Kilisesi saldırısına dair açıklama: En kısa zamanda tespit edip adalete teslim etmek bizim görevimiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Santa Maria Kilisesi’nde yapılan silahlı saldırıya ilişkin, “Bu menfur saldırıyı lanetliyoruz, şiddetle kınıyoruz. Olayın bir an önce açıklığa kavuşturulması için emniyetimiz çalışıyor. Milletimizin birliğini, beraberliğini bozmaya kastedenler hiçbir şekilde başarılı olamayacaklar. Bu saldırıyı kimler yaptıysa onları da en kısa zamanda tespit edip adalete teslim etmek, bizim görevimiz ve bunu yapmakta da kararlıyız” açıklamasını yaptı.

İstanbul, Sarıyer Büyükdere’deki Santa Maria Kilisesi’ne pazar ayini sırasında yapılan silahlı saldırıda bir kişi hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, maskeli iki kişi tarafından bu sabah saat 11.40’ta silahlı saldırı düzenlenen Santa Maria Kilisesi’nin önünde basın açıklaması yaptı. Yerlikaya, şunları söyledi:

“Bu sabah 11.40’ta Sarıyer ilçemizde Santa Maria Kilisesi’nde pazar ayini esnasında menfur bir saldırı yapılmıştır. Bu saldırı esnasında maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu menfur saldırıyı lanetliyoruz, şiddetle kınıyoruz. Olayın bir an önce açıklığa kavuşturulması, aydınlatılması için emniyetimiz çalışıyor. Bütün arkadaşlarımız gayret ediyor.

“Bütün din insanları, cemaat bu huzur ve güven ortamından fevkalade memnun”

İstanbulumuzda pek çok ibadethane var. Her biri özgürce, huzur ve güven ortamında ibadetlerini yerine getiriyor. Bütün din insanları, cemaat bu huzur ve güven ortamından fevkalade memnun. Milletimizin birliğini, beraberliğini bozmaya kastedenler hiçbir şekilde başarılı olamayacaklar. Biz her zaman İstanbulumuz başta olmak üzere, ülkemizin her yerinde, huzur ve güven ortamında, birbirimize güvenerek yaşamaya devam edeceğiz. Bu saldırıyı kimler yaptıysa onları da en kısa zamanda tespit edip adalete teslim etmek, bizim görevimiz ve bunu yapmakta da kararlıyız.

“Kilisenin kıymetli cemaat mensuplarının her birbirine de tekrar geçmiş olsun”

Saldırıyı ilk duyduğumuz andan itibaren de valimiz, emniyetimiz, istihbarat teşkilatımız, devletimizin bütün kademeleri birlik, beraberlik, uyum içerisinde çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da Eskişehir’e giderken açıklamaları da yaptılar. Bu olayı duyar duymaz kendilerine bilgi arz ettik. Devamını da arz etmeye çalışıyoruz. Gelişmelerden sizlere en kısa zamanda bilgi vereceğiz. Santa Maria Kilisesi’nin başpederlerine başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Kilisenin kıymetli cemaat mensuplarının her birbirine de tekrar geçmiş olsun ve başsağlığı diliyorum.”

TIKLAYIN – Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’ne pazar ayini sırasında silahlı saldırı: Bir kişi hayatını kaybetti

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx