Karşıyaka Belediyesi, Tay Park’ta faaliyet gösteren Cordelion Taypark Binicilik Okulu ile İzmirli çocukları binicilik sporuyla tanıştırıyor. Okul, bugüne kadar yaklaşık 20 bin çocuğa hizmet vermiştir. Başkan Cemil Tugay, binicilik sporunun çocukların sosyal, fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını belirtmiştir. Binicilik eğitimlerine 8-15 yaş aralığındaki çocuklar katılabilmektedir. Ayrıca, minikler için kısa gezi turları düzenlenmekte ve özel durumlu çocuklar da turlardan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, binicilik sporunun önemine vurgu yaparak, Atatürk’ün izinden yürüdüklerini ifade etmiştir.