Kriz Kâhini Açıkladı: Portföyünüzde Mutlaka Bu Kripto Para Olsun!

Yatırımcı ve en çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, büyük bir ekonomik çöküş ve Amerikan dolarının (USD) düşüşü konusunda uyarılarına devam ederken, dev kripto para Bitcoin (BTC) ve gümüşün neden herkesin portföyünde olması gerektiğini yineledi. Kiyosaki, 24 Ocak’ta yayınlanan ‘The Rich Dad Channel’ bölümünde Miles Franklin Precious Metals Investments CEO’su Andy Schectman ve radyo talk-show sunucusu ve ‘Red and Blue and Broke All Over’ kitabının yazarı Charles Goyette ile Bitcoin ve gümüşün yanı sıra bunların finans dünyasındaki yerini tartıştı.

Altın, gümüş ve lider kripto para Bitcoin

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı, kripto para hakkında fazla bir şey bilmediğini itiraf ederken, Bitcoin’e yatırım yapan ve onu destekleyen “çok akıllı insanlar” nedeniyle Bitcoin’in başarısına inandığını söyledi. Kendisinin de açıkladığı gibi: “Her zaman ‘altın, gümüş ve Bitcoin’ derim, Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Sadece çok zeki insanların Bitcoin’e yatırım yaptığını biliyorum ve Tanrı’ya şükürler olsun ki erken alım yaptım,” dedi.

Öte yandan, Goyette daha temkinli davranarak “binlerce yıldır değerli, dayanıklı, likit ve arzu edilir olduğu kanıtlanmış bir şeyle şansımı denemeyi ve diğer insanların Bitcoin’i benim değil kendi masraflarıyla test etmelerine izin vermeyi tercih edeceğini” savundu. Bununla birlikte Schectman, “aynı dili konuşuyorlar ve her ikisinin de beyinsiz bir para sistemine karşı çıkmasına saygı duyuyorum ve bu, buna uyanan genç bir nesle ilham verdi” diyerek durumun ‘ya/ya da’ şeklinde olması gerekmediği görüşünü dile getirdi. Ayrıca şunları söyledi:

Bence sorun insanların ikisinden biri olmak zorunda olduğunu düşünmesi. Bir portföyde her ikisi için de yer var. İkisi de aynı şeyi başarmaya çalışıyor.

Kiyosaki, ciddi bir Bitcoin destekçisi

Hatırlatmak gerekirse, Kiyosaki Bitcoin’in sadık bir destekçisi ve daha önce dünya ekonomisinin çökmesi halinde ilk kripto para biriminin fiyatının 1 milyon dolara kadar ulaşabileceğine dair yükseliş tahminlerini paylaşmış, ancak daha sonra bunları düzeltmiş, ancak yine de takipçilerine Bitcoin’in yarıya inmesine dikkat etmelerini tavsiye etmişti. Bu arada, piyasa değerine göre kripto endüstrisindeki en büyük varlık 42.284 dolardan işlem görüyordu. Bu da son 24 saatte %0,73’lük bir düşüşü temsil ediyor. Ancak yine de piyasa verilerine göre önceki yedi günde %4,06’lık bir artış ve geçen ay %1,22’lik bir kazanç kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx