Hakan Peker Safranbolu Belediye Başkanlığına Hangi Partiden Aday Olacak?

90’lı yıllara ve 2000’lerin başına damgasını vurmuş Türk pop sanatçısı Hakan Peker, siyasete atılıyor. Karabük’ün incisi Safranbolu’dan belediye başkanı adayı olacağını öğrendiğimiz Hakan Peker’in, AK Parti’den aday gösterileceği iddia edildi. Peker, bu konuda ilk kez açıklama yaptı.

90’lı yıllara şarkılarıyla damgasını vuran 62 yaşındaki Hakan Peker, şimdilerde bir hayalini gerçekleştirmek için harekete geçiyor.

Karam, Bir Efsane, Ateşini Yolla Bana, Her Corç, Karamela gibi şarkılarıyla çok sevilen ve hafızalarda yer edinen Hakan Peker, şarkıcılığın yanı sıra siyasetle de uğraşmak istiyormuş meğersem.

Hatırlarsanız Peker, Mart 2024 yerel seçimlerinde Safranbolu Belediye Başkanlığı için resmi olarak aday olduğunu açıklamıştı.

Belediye başkanlığı için çalışmalarına şimdiden başladığı öğrenilen Hakan Peker, iş hayatının önde gelen isimlerinden Şefik Dizdar’dan da kendisine destek olmasını rica etmişti.

Fakat Hakan Peker’e, başkanlığına aday olduğu belediyeden bir takım vetolar geliyor.

7 ay sonra gerçekleşecek yerel seçim için maddi manevi tüm hazırlıklarını sürdüren Peker, 30 Eylül’de ilçede vereceği halk konseri için billboard’lara afiş astırmak istediğini fakat belediyenin kendisini engellediğini de söylemişti.

Belediyenin tutumuna sinirlenen Hakan Peker, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak “Lanetle kınıyorum” dedi.

‘Kamu kuruluşu olan bir belediyenin bunu kendi şahsi çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda kullanıp, toplumun sanatçıyı dinleme hakkını elinden almaya çalışmasını lanetle kınıyorum ve 30 Eylülde Safranbolu’da, hemşehrilerimle tüm engellemelere rağmen Misak-ı Milli Demokrasi meydanında buluşacağım.’

Henüz hangi partiden aday olacağını açıklamayan Peker’in bu paylaşımına, “Neden AK Parti’den aday olma gereği duyuyorsunuz?” sorusu geldi.

Hakan Peker ise böyle bir durum olmadığını, ‘Biz Ak Parti’den aday falan değiliz. Böyle bir beyan mı verdim?’ diyerek açıkladı.

Peki Hakan Peker hangi partiden aday olacak?

Diğer bir takipçisi ise hangi partiden aday olacağını açıklamasını istedi. Peker ise ‘Parti yok, ben konser veriyorum benim her partiden sevenlerim var.’ cevabı ile bağımsız olduğunu söylemiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx