Fergio House’un kurucusuna cezaevinde darp iddiası

Sosyal medyada müstehcen görüntüler paylaştığı iddiasıyla “Fergio House” isimli sosyal medya hesabına yönelik operasyonda tutuklanan mimar Ferhat Günay’ın, Marmara (Silivri) Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından darp edildiği iddia edildi.

Günay’ın avukatlarının Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış olduğu şikayete göre Günay, önce ince aramaya maruz kaldı. Günay, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “müstehcenlik” ile suçlanıyor.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Günay’ın avukatlarının Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“2 Ocak tarihindeki avukat görüşünün ardından Ferhat Günay gardiyanlarca ince aramaya alınmış olup ardından koğuşuna götürüldüğü sırada önce gardiyanlarca darp edilmeye başlanmış, bağırmasına rağmen diğer gardiyanlarca da müdahale edilmemiş ve müvekkilin tekme ve tokatlar ile dövülmesini izlemişlerdir. Devamında Günay koğuşuna bırakılmış ancak almış olduğu darbeler nedeniyle kendisini iyi hissetmemeye başlamış böbreğinde ise şiddetli bir ağrı ve acı hissetmiştir. Kötü olduğunu ve böbreğinin ağrıdığını söylemesinin ardından Marmara Cezaevi kampüsü içerisindeki hastaneye sevk edilmiş burada da jandarmalarca nezarete koyulmuş ve gereksiz sürede nezarette bekletilmiş kendisine adete
zulüm edilmiştir. Sonrasında doktor muayenesine girmiş, doktor muayenesinde tüm olayları anlatmış ve şikayette bulunmak istemiştir. Yine kurum doktoru tarafından müvekkilin darp edildiğine ilişkin ‘darp raporu’ tutulmuş ancak kendisine verilmemiştir. Günay cezaevinde gardiyanların psikolojik baskılarına da maruz kalmaya devam etmektedir.”

Dilekçede Günay’ı darp eden gardiyanların tespit edilerek haklarında dava açılması talep edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx