CHP’li Tanal: Bu gazeteler Meclis’e neden gelmiyor?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, TBMM’nin 2022 Yılı Kesin Hesabı ve 2024 Yılı Bütçe Teklifi üzerindeki görüşmeler sürüyor.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal komisyonda, TBMM’ye gelmeyen gazeteleri gündeme getirdi. Tanal “Türkiye’de yayınlanmış olan tüm gazetelerle TBMM’nin sözleşme yapması gerekirken, Yeni Yaşam gazetesi ile ilgili herhangi bir sözleşme yapmamıştır. Diğer gazeteler geldiği halde Yeni Yaşam gazetesi gelmiyor. Meclis’e gelmeyen gazetelerden, gelip de Genel Kurul’a gelmeyen gazeteleri söylüyorum. Meclis’e gelip, Analiz gazetesi Genel Kurul’a gelmiyor. Diriliş Postası, Dünya, Evrensel gazetesi gelmiyor. Tüm gazetelerden en az 2 tane alınırken, Evrensel gazetesinden bir tane alınıyor. Karar, Korkusuz, Milli Ekonomi, Posta, Takvim, Türkgün, Yeniasır, YeniBirlik, Yeni Mesaj, AGOS gazeteleri gelmiyor. Neden bu gazetecilik ayrımı yapılıyor” diye sordu.

ANKA’nın haberine göre Tanal, gazetelerin Meclis’teki tüm parti gruplarına da dağıtılmadığını belirtti ve “Saadet Partisi, EMEP gruplarına gitmiyor. Neden bu gruplar arasında ayrımcılık yapılıyor” dedi.

Tanal, ziyaretçi salonunda da tüm gazetelerin bulunmadığına dikkat çekerek, “Akşam, Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet, Sabah var. Türkiye, Yeni Şafak. Diğer gazetelerin hiçbiri. Ne Sözcü’sü, Karar’ı, ne Milli Gazete. Genel Kurul’a Milli Gazete de gelmiyor. Bu ayrıştırma niye yapılıyor. Basın bürosuna 2 gazete geliyor. Adı üstünde basın bürosuna, Hürriyet ve Sabah geliyor. Genel Sekreterlik bekleme salonu, Hürriyet, Posta, Sabah geliyor. Diğer gazetelerin hiçbir yok” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx