Bradley Lowery’ye saygısızlık: Sheffield taraftarları gözaltına alındı

İki Sheffield Wednesday taraftarı hafta sonunda tepkilere neden oldu. Kalpsiz taraftarlar, Sunderland karşısında alınan 3-0’lık yenilgi sırasında Bradley Lowery (6) ile dalga geçti.

Genç Sunderland taraftarı 2017 yılında kanserle olan savaşını kaybetmişti. Ölümünden önceki aylarda genç taraftar ülke çapında üne kavuşmuştu.

Şimdi ise iki Sheffield taraftarı, kulüplerinin iflasına empatik bir tepki olarak Lowery ile dalga geçtiler. Sosyal medyada yer alan fotoğraflarda, Lowery’nin fotoğrafının olduğu cep telefonunu, Sunderland taraftarlarının olduğu tribüne tutarak güldükleri görülüyor.

Futbolcu Jermain Defoe, Sunderland taraftarı Bradley Lowery’nin kanserle mücadelesini duyduktan sonra onunla arkadaş oldu

Bradley’nin annesi Gemma tarafından kurulan Bradley Lowery Vakfı, Facebook’ta yayınladığı mesajda şunları yazdı:

“Bunu görmek benim için çok üzücü. Bebeklerini kanserden kaybeden bir aileye saygı duymak bir yana, ‘kanserin rengi yoktur’ sözüne ne oldu?”

Bu arada, The Sun’a göre, iki Sheffield taraftarından biri olan 31 yaşındaki Dale Houghton gözaltına alındı. Güney Yorkshire Polisi de Houghton’un futboldan men edilmesi için başvuruda bulundu.

İsmi kamuoyuna açıklanmayan ikinci bir kişi (27) de gözaltına alındıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx